JAK RYCHLE POROVNAT NABÍDKY DODAVATELŮ POTRAVIN

Pro hoteliéry, restauratéry či vedoucí stravovacích podniků je porovnávání nabídek dodavatelů potravin nepostradatelnou součástí každodenního nákupního procesu. Jak se v nich neztratit, rychle je porovnat a vybrat tu nejlepší? Pomocníkem mohou být elektronické nástroje pro nákup potravin.

Výběr dodavatele vs. čas

Současné metody výběru dodavatelů se různí na základě velikosti a personálního vybavení podniků. Společným znakem jsou nákupní potřeby, vyhledání, oslovovení a porovnání nabídek dodavatelů. Účelem je zajištění potřebných surovin ve správném čase, množství, kvalitě a za přijatelnou cenu.

„Nákup kvalitních surovin za výhodné ceny je v záplavě nabídek od různých dodavatelů úkol, který vyžaduje spoustu času a vysokou míru zodpovědnosti. Navíc je téměř nemožné definovat dosaženou úsporu. Praxe ukazuje, že svědomitý výběr komodit splňujících obě kritéria zabere z procesu objednávky podstatný časový úsek,“ říká Miroslav Vlček, Key Account Manažer společnosti eCENTRE, a.s.

office-620822_1920Jak zajistit rychlý a transparentní výběr dodavatele?

Jedním z řešení může být využití elektronického nástroje, který využívá princip e-aukce. Objednatelům totiž usnadňuje a zrychluje celý proces výběru dodavatelů. Elektronická aukce je v současné době jednou z nejlepší forem průzkumu trhu, jelikož porovnává jednotkové ceny srovnatelných produktů. Tyto jsou poté objenatelům k dispozici v uzavřeném e-shopu za již vysoutěžené ceny z aukce, od ověřených dodavatelů a v neměnné kvalitě.

Ještě rychlejším způsobem výběru dodavatele je služba LICIT Aukční nákupy, která posouvá výše uvedené principy na jinou rovinu tím, že se o samotný výběr a pořádání aukcí nemusíte starat Vy. Pravidelnými aukcemi jsou zabezpečeny tisíce produktů, které naleznete v unikátním Nákupním portálu. Rychlý a transparentní výběr dodavatele je tak splněn a Vy jen nakupujete.

„LICIT Aukční nákupy a jeho unikátní Nákupní portál umožňuje rychlý a výhodný nákup z jednoho místa. Přesný a pravidelný reporting a vyhodnocení nákupů jsou nedílnou součástí,“ popisuje dále jeden z nástrojů elektronického nákupu pan Miroslav Vlček, který pomohl implementovat LICIT Aukční nákupy do hotelových řetězců CPI Hotels a OREA Hotels & Resorts.

Chcete se i Vy dozvědět více o elektronických nástrojích pro nákup potravin?

Přijměte naše pozvání a přijďte na Brunch s LICIT Aukčními nákupy! Vstupné je zdarma a pozvání platí pro 2 osoby na organizaci. Přehled Brunchů a bližší informace najdete zde.

Comments are closed.